Transsiberian Highway

Blog o wyprawie samochodowej przez Syberię najdłuższą drogą świata

O wyprawie

transsiberian_highway_2013.indd   Transsiberian Highway to wyprawa z Wrocławia na koniec świata – przez Syberię do Władywostoku, aby zobaczyć wybrzeże Pacyfiku. I z powrotem.

Długość trasy ma wynieść ponad 11 i pół tysiąca kilometrów. Naszym planem jest nie tylko dojechać tam, ale też wrócić – łącznie do przejechania mamy więcej niż połowa obwodu ziemi: ponad 23 tysiące kilometrów. Więcej niż łączna trasa ostatniego rajdu Dakar, więcej niż długość amerykańskiej Route 66 czy Transcanadian Highway.

Wyprawa ta ma jeden cel: sprawdzić siebie. Sprawdzić, czy jedną z najdłuższych dróg świata można pokonać zwykłym samochodem osobowym, jadąc na własną rękę, bez konwoju ciężarówek i pojazdów wsparcia serwisowego i technicznego. Będziemy jechać po rosyjskich drogach, tankować rosyjską benzynę, jeść rosyjskie jedzenie, a nocować w miejscach po drodze, gdzie nas ugoszczą. Bez wydawania fortuny i angażowania całego sztabu zaangażowanych osób. Trasę tam i z powrotem chcemy pokonać w ponad miesiąc – na miejsce będziemy jechać bardziej krajoznawczo, wracać – zdecydowanie szybciej.

Po drodze odwiedzimy najważniejsze perełki tej trasy. Miasta jak Sankt Petersburg, Moskwa, Irkuck, Władywostok. Cuda natury jak Ural, Bajkał, rzeki Ob. Czy Amur. Poznamy niesamowitych ludzi i poznamy bezkres ogromu Syberii.

Sprawdzić siebie, to sprawdzić, czy damy radę osiągnąć zamierzony cel i spełnić swoje marzenie – najpierw po tysiącach kilometrów jazdy zanurzając stopy w Pacyfiku, a na koniec przekraczając progi domu po powrocie tą samą drogą.

Sprawdzając siebie, amatorów motoryzacji i dalekich podróży, chcemy pokazać, że chcieć to móc.
Trasa jest daleka, wyprawa nie jest łatwa i będzie wyczerpująca. Osiągnięcie celu da niesamowitą satysfakcję i szczęście. Wierzymy, że wszystkie ‘ale’ trzeba odrzucać. ‘Ale to niebezpiecznie’; ‘ale to niewygodnie’; ‘ale to tak daleko’.

‘Ale’ zabija marzenia.

A my spełniamy marzenia.

W wyprawie udział będą brać:

piotr

Piotrek.

Rocznik 1968, związany z OTO Agencja Reklamowa. Główny kierowca, pomysłodawca i organizator wyprawy. Odpowiada za wytyczenie trasy i przygotowanie samochodu, a także nocne warty i odstraszanie syberyjskich niedźwiedzi i bandytów.

 

 

 

 

SAMSUNG

Kasia.
Rocznik 1970, jedyna kobieta biorąca udział w wyprawie. Dobry duch, lekarz, sanitariusz i medyk polowy w jednej osobie, liczymy, że nie będzie miała okazji wykorzystywać swoich umiejętności z zakresu chirurgii urazowej.

 

 

 

 

 

SAMSUNG

Jasiek.
Rocznik 2003, pełni funkcję pilota. Fanatyk wypraw samochodowych, może podziwiać całymi dniami mijane krajobrazy. Wyróżnia się pamięcią fotograficzną, co może się przydać.

 

 

 

 

 

Jako wsparcie na miejscu:

lk

Łukasz.
Rocznik 1988, zapewnia nam wsparcie w łączności ze światem i pomaga w tym, abyście mogli na bieżąco śledzić wydarzenia z wyprawy. W swoim CV przekonał nas wpisem ‘umiem pisać i czytać’ (Co ciekawe, żaden inny kandydat tego nie napisał).

Advertisements

One comment on “O wyprawie

  1. Anna Zmarzły
    July 21, 2013

    Mam nadzieję,że bedziecie się dzielić wrażeniami ze spełniania marzeń na bieżąco. Kibicujemy całą rodziną!!!:)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: